Lorem ipsum gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum. Sofisticur ali quenean.

INSTAGRAM

Rehabilitacja i Fizjoprofilaktyka dla Dzieci

Rehabilitacja i Fizjoprofilaktyka dla Dzieci

Fizjoterapia dzieci skupia się na przywróceniu i/lub utrzymaniu maksymalnej sprawności i samodzielności dziecka.

Zajęcie profilaktyczne zaspokajają naturalną potrzebę ruchu dziecka, usprawniają małą i dużą motorykę, stymulują zmysły, a także rozwijają aktywność w zabawie. Dodatkowo dzięki aktywności fizycznej wprawiają dziecko w radosny nastrój i dobre samopoczucie. 

Na pierwszych zajęciach dziecko poddawane jest ocenie sprawności motorycznej oraz dostosowywane są, indywidualnie do dziecka w zależności od jego umiejętności, możliwości oraz etapu rozwoju motorycznego, na jakim się znajduje, cele i plany zajęć.

Zajęcia fizjoprofilaktyczne u dzieci mają także na celu rozpoznanie wad postawy, zaburzeń integracji sensorycznej, równowagi mięśniowej i koordynacji. Dzięki takim zajęciom możliwe jest kształtowanie prawidłowej postawy ciała, poprawa kontroli nerwowo-mięśniowej oraz wzmocnienie mięśni posturalnych.

Zajęcia są przeprowadzane w formie zabaw i ćwiczeń ruchowych, poprzez które wpływamy pozytywnie na rozwój dziecka; zachowanie prawidłowej postawy, doskonalenie reakcji równoważnych, poprawę funkcji wzrokowych, koordynacji, a także wspieranie rozwoju integracji sensorycznej.

Jak umówić się ze mną na wizytę

1

Zadzwoń do Mnie

Telefon: 501 416 944 lub 535 155 769

2

Przejdź do Zakładki Kontakt

W zakładce kontakt możesz przesłać wiadomość e-mail, na którą odpowiem w ciągu 24h.